Een fixture moet soms net buiten de truss hangen, onder een schuine hoek staan of steeds opnieuw worden gemonteerd. Met een passende bevestiging houd je zo’n opstelling overzichtelijk. Het begint bij de verbinding zelf: welke buis, welk montagepunt en welke belastingsrichting heb je? We lopen een aantal Showgear-oplossingen langs en laten zien waar je bij het samenstellen op let.
Begin bij de aansluiting en de belasting
Kies een klem niet alleen op het gewicht van de lamp. Buisdiameter, boutmaat, toegestane gebruiksrichting en de complete bevestiging bepalen samen of een onderdeel geschikt is. Tel beugels en accessoires mee en controleer de documentatie van de gekozen combinatie. Een aangegeven WLL voor één onderdeel geeft geen draaglast voor de hele trussconstructie.
De Showgear Snap Coupler is bijvoorbeeld bedoeld voor buizen van 48–51 mm. Dat is een concrete aansluiting om op te selecteren. De zwarte Snap Coupler biedt dezelfde soort montagekeuze wanneer een donkere afwerking beter in het lichtplan past.

Een montagepunt buiten of onder de truss
Met de korte Angled Arm Coupler kun je een montagepunt verplaatsen ten opzichte van de truss. De gebogen arm is bedoeld om bij diagonale montage een bruikbare horizontale positie te krijgen. Dat is handig wanneer een standaard klem niet de gewenste plaats voor de fixture oplevert.
Een uitstaande arm verandert ook de krachten op de bevestiging. Meer bereik betekent daarom niet automatisch dat dezelfde belasting in elke stand mogelijk blijft. Bepaal eerst de gewenste positie en toets vervolgens de voorgeschreven montage. Voor een montagepunt lager in de opstelling is de T-500 Downrigger een andere soort oplossing; beide onderdelen zijn geen onderlinge vervangers op basis van alleen hun naam.
Sneller wisselen met een vaste werkwijze
Moet dezelfde fixture regelmatig los en weer vast? Dan verdient de Showgear Slide 3.0 aandacht. Dit tweedelige systeem gebruikt een veerbelaste vergrendeling en kan vanaf twee kanten worden ingeschoven. Het helpt om een terugkerende montagehandeling consequent uit te voeren.
Maak daarbij één vaste controle onderdeel van de opbouw: zit het systeem volledig op zijn plaats en is de vergrendeling gesloten? Een snelwisselbevestiging vervangt de vereiste borging en controle niet. Bewaar onderdelen die samen een set vormen ook samen, zodat bij de volgende productie duidelijk is welke componenten bij elkaar horen.
Bekijk hoe de Slide 3.0 werkt
De video opent in een pop-up en sluit na afloop automatisch. Bij afspelen maak je verbinding met de videodienst.
Vloerplaatsing vraagt om een andere beoordeling
Een Universal Truss Base Plate 600 biedt een basis voor een trussopstelling. De Base & Truss Mount 40 is juist een montageonderdeel voor vloerplaatsing en integratie in vierkante truss van 40 cm. Hun functie verschilt; kies ze niet als alternatief zonder naar de complete opbouw te kijken.

Een grotere voet of een los gewicht maakt een opstelling niet vanzelf stabiel genoeg. Bij hogere constructies en buitengebruik moeten onder meer wind, ondergrond, kantelmoment en ballast worden beoordeeld. Laat de constructie waar nodig door een deskundige uitwerken.
Maak de materiaallijst compleet
Noteer per montagepunt de fixture, de gekozen bevestiging, de positie en de benodigde borging. Controleer daarna of gereedschap, passende bouten en kabelruimte zijn meegenomen. Zo blijft de keuze voor een rigging-accessoire gekoppeld aan het werkelijke gebruik en voorkom je dat een klein ontbrekend onderdeel pas tijdens de opbouw wordt ontdekt.







